MIKS ON VAIMNE TERVIS NII OLULINE?

Vaimne tervis hõlmab nii meie emotsionaalset, psühholoogilist kui ka sotsiaalset heaolu. Meie vaimne tervis mõjutab seda, kuidas me mõtleme, tunneme ja tegutseme. See aitab ka kindlaks teha, kuidas me stressiga toime tuleme, teistega suhestume ja valikuid teeme. Vaimne tervis on oluline igas eluetapis, alates lapsepõlvest ja teismeeast kuni täiskasvanuks saamiseni.

Seega vaimne tervis mõjutab sinu mõtlemist, meeleolu ja käitumist.

KUIDAS ÄRA TUNDA, ET SINU VAIMNE TERVIS VAJAB TÄHELEPANU?

Nagu juba öeldud, siis vaimne tervis mõjutab väga tugevalt ka meie käitumist ning füüsilist heaolu. Varajaseks hoiatuseks, et vaimne tervis tahab tähelepanu, võivad olla näiteks inimestest eemale hoidmine, energia puudus, tuim tunne nagu miski poleks oluline, abituse või lootusetuse tunne,  unustamine, viha ja ärritustunne või ebatavaliselt mures ja hirmul olek.

Samuti viitab vaimse tervise halvenemisele ka käitumise muutumine – liiga palju või vähe söömine, tavapärasest rohkem suitsetamine ja joomine, pere ja sõpradega rohkem tülitsemine, suhteprobleemide sagenemine.

Kuid vaimse tervise probleemid võivad mõjutada ka sinu füüsilist heaolu ning tuua endaga kaasa näiteks unetuse, seletamatud valud jne.

TUNDUS TUTTAV? SIIS TEGUTSE JUBA TÄNA NING LIITU LY TÖÖGRUPIGA!

KES ON LY KIVIKAS?

Töögruppi juhendab kogenud koolitaja, kogemusnõustaja ja suhtlemistreener Ly Kivikas, kellel on 10 aastat vaimse tervise ja enesejuhtimise teemadel koolitamise kogemust.

Lyl on bakalaureus õigusteaduses ning magistrikraad organisatsiooni käitumises. Lisaks erinevad täiendkoolitused psühholoogia, pedagoogika, vaimse tervise hoidmise ning nõustamise valdkondades.

Töötanud juristina ning personalijuhina. Viimased 10 aastat on ta läbi viinud suhtlemistreeninguid, koolitanud TalTechis üliõpilasnõustajaid, juhendanud enesejuhtimise kursust, viinud läbi suhtlemispsühholoogia loenguid, seminare ja koolitusi ning olnud tegev erinevate hariduslike projektide läbiviimisel.

Suhtlemiskoolitajana usub Ly, et head suhtlemisoskused viivad õnnelikuma ja edukama elu ja suheteni ning loovad organisatsioonis oluliselt mõnusama sisekliima, mis omakorda aitab säilitada töötajate (vaimset) tervist ning tagab paremad töötulemused.

TEKKIS HUVI? LIITU TÖÖGRUPIGA! 

Töögrupiga liitumiseks anna meile endast märku.

Töögrupiga alustame juba niipea, kui grupi moodustamiseks on piisavalt huvilisi. Grupi suuruseks on 9-16 inimest ning kogu 2-kuuse programmi vältel on grupiliikmed samad. Meie eesmärk on luua usaldav ja toetav keskkond, kus saab vabalt oma mõtteid ja tundeid jagada ning ühiselt vaimse tervise edendamisse panustada.

Töögrupi raames toimuvad iga nädal 2-tunnised virtuaalkohtumised kindla grupi ja juhendajaga, kellega koos oma muresid arutada, mõtteid ja parimaid praktikaid jagada ning üksteist mõista ja motiveerida. Kaks kuud kestva programmi vältel toimub 8 virtuaalset kohtumist.

2-kuuse vaimse tervise programmi hind ehk investeering sinu vaimsesse tervise ja üldise heaolu edendamisse on 119 eurot (käibemaksu ei lisandu). See teeb iga kahetunnise kohtumise hinnaks vähem kui 15 eurot.

Kui võtad programmi sõbra või kolleegi kaasa, siis saate osalustasu 20% soodsamalt. Soodustuse saamiseks tuleb vähemalt kaks osalejat korraga registreerida ja kasutada registreerides märksõna “soodus20”.


Liitumiseks kirjuta meile helen@smartful.ee ning me võtame sinuga juba otse ühendust!

KOHTUMISENI TÖÖGRUPIS!