Sihtotsing edukaks värbamiseks

Koolitaja:Helen Pärli
Kestus:8 akadeemilist tundi
Sihtgrupp:kõik, kes tegelevad oma tiimi või ettevõttesse uute töötajate värbamisega

Milline peaks olema sihtotsingu protsess ja selle kanalid? Kuidas jõuda sobivate kandidaatideni?

See koolitus aitab värbajatel ja värbavatel juhtidel näha ja kasutusele võtta laiemaid võimalusi, et saada enda meeskonda tööle just parimad spetsialistid ja juhid. Sihtotsing on teenusena sisse ostes väga kulukas ning kindlasti saaksid ettevõtted ise kaasaegsete teadmiste ja oskustega sellega ka ise hakkama.

Tööjõupuudus on üha kasvav mure ning talentide hulk Eesti turul on järgmise viie aasta jooksul väga tugevas languses. See tähendab, et sobivate töötajate leidmine läheb aina keerulisemaks. Paljude sektorite ja rollide puhul pelgalt avaliku konkursi korraldamisest ei piisa – meie potentsiaalsed uued töötajad on täna kuskil tööl ja nad ei tea veel, et nad sooviksid töökohta vahetada ja just meid oma järgmiseks tööandjaks. Seetõttu tulebki tööandjatel olla personali- ja värbamisstrateegiates palju proaktiivsem ning uute talentide leidmiseks rakendada sihtotsingut.

Aga mis see sihtotsing siis ikkagi on? Lühidalt tähendab see passiivsete kandidaatide välja otsimist (sourcing), kontakteerumist (reach out) ning nende kandidaadiks meelitamist. Milline siis on edukas sihtotsing? Kuidas seda planeerida ja läbi viia? Kuidas läheneda inimesele, kes ise aktiivselt tööd ei otsi? Kuidas muuta selline inimene kandidaadiks? Millised on üldse õiged kanalid sobivate potentsiaalsete kandidaatide leidmiseks? Kui sul kerkivad need ja veel paljud küsimused sihtotsingu läbiviimise ning sobivate kandidaatide leidmise kohta, siis see koolitus on mõeldud just sinule.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja praktilised oskused sihtotsingu läbiviimiseks, sobivate kandidaatide leidmiseks ja edukaks värbamiseks.

Koolitusele on oodatud kõik, kes tegelevad oma tiimi või ettevõttesse uute töötajate värbamisega ning tunnevad, et sobivate kandidaatide leidmiseks tuleb ise rohkem ära teha: personalijuhid- ja spetsialistid, värbajad, büroojuhid, kes tegelevad värbamisega, värbavad juhid jt.

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

 • Tahad olla kindel, et värbad tõesti parima, mitte parima nendest, kes oma CV saatsid?
 • Soovid teada, kuidas otsitava kandidaadi profiili nii kaardistada, et jõuaksid lõpuks just õigete kandidaatideni?
 • Tahad saada ülevaadet eduka sihtotsingu protsessist ja osapoolte rollidest?
 • Soovid teada, millised on võimalikud sihtotsingu meetodid ja kanalid erinevate ametiprofiilide täitmiseks?
 • Sind huvitab, kuidas luua potentsiaalse kandidaadiga võimalikult tugev side, mitte mõjuda spämmina?
 • Soovid olla oskuslik kandidaadi kogemuse disainer läbi terve sihtotsingu protsessi?
 • Tahad konkreetset tegevuskava ja tööriistasid sihtotsingu läbiviimiseks?

Koolituse tulemusena osaleja:

 • oskab luua sihtotsingu aluseks oleva detailse rolliprofiili;
 • mõistab eduka sihtotsingu protsessi etappide eripärasid ja olulisust;
 • tunneb erinevaid sihtotsingu kanaleid ja metoodikaid;
 • analüüsib värbamisvajadusest lähtuvalt erinevate sihtotsingu kanalite sobivust.

Õpiväljundite saavutamist hinnatakse arutelude, grupitööde ning iseseisva praktilise harjutamise teel. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine.

Koolitus toimub seminari vormis ning kasutatavatest meetoditest on peamised koolitaja esitlus, arutelu, paaristöö, grupitöö ja individuaalne töö. Koolitus algab sihtotsingu protsessi lahti mõtestamisega ning jõuab välja konkreetsete sihtotsingu meetodite ja kanalite rakendamiseni. Kõik osalejad saavad õpitava ka praktiliselt koolituse käigus läbi töötada ja kinnistada. Koolituse järel on osalejatel võimalus töö käigus tekkinud küsimustega koolitaja poole pöörduda ja nõu küsida.

Koolitusele tulles tuleb osalejatel kaasa võtta sülearvuti, et koolituse käigus õpitu praktiliselt läbi harjutada ning kinnistada. Kindlasti ära unusta ka sülearvuti laadijat!

Koolituse läbiviimiseks on koolitajal olemas vajalik kvalifikatsioon:

 • koolitaja koolitus läbitud
 • eesti keele valdamine emakeelena või vähemalt C1 tasemel
 • vähemalt 8 aastat värbamise kogemust
 • vähemalt 2 aastat värbamise alal koolitamise kogemust

 

REGISTREERU KOOLITUSELE

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg