Mentorlus on arengut toetav koostöö ning õppeprotsess, mille eesmärk on avada mentee potentsiaal. Mentorite koolitus on suunatud organisatsioonisisestele mentoritele ning mentorprogrammi eestvedajatele. Koolitus aitab mentoril arendada tema nõustamise, tagasiside
andmise ning mentorsuhte juhtimise oskust.
Läbi hästi toimiva mentorluse on võimalik toetada ka töötajate onboarding’ut, rahulolu ning muudatustega toimetulekut.
Koolituse tulemusel mõistab osaleja mentori rolli olemust ja olulisust ning omad hoiakuid, teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud mentorina tegutsemiseks ja kaastöötaja arengu toetamiseks.
Helen on läbinud Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse bakalaureuse- ning personalijuhtimise magistrikraadi. Ta on üle üheksa aasta töötanud personalijuhtimise alal – nii jaekaubanduses kui ka ärikonsultatsiooni valdkonnas. Sertifitseeritud Executive Coachina on Helen töötanud mitmete tippjuhtidega, et aidata ka nende visioonid reaalsuseks muuta. Lisaks personalijuhtimise magistrile omab Helen ka täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsetunnistust ja on rahvusvaheliselt tunnustatud DiSC koolitaja.
Tutvu lähemalt koolitaja Helen Pärliga.
Õppekavarühm: Juhtimise ja halduse õppekavarühm
Õppekava koostamise alus: Õppekava koostamisel on võetud aluseks avalikud materjalid, millele ka õppetöö käigus viidatakse.
Eesmärk: Koolituse eesmärk on anda osalejatele ülevaade mentorile vajalikest teadmistest ja arendada mentorile vajalikke oskusi. Koolituse käigus harjutatakse erinevaid mentorluseks vajalikke tehnikaid ja tööriistu (näiteks eesmärkide seadmine, protsessi juhtimine, aktiivne kuulamine, tagasiside andmine jne).
Õpiväljundid ehk koolituse tulemusena osaleja:
Õpiväljundid sõltuvad kokkulepitud koolitusmahust.
NB! Koolituse veelgi efektiivsemaks ja personaalsemaks muutmiseks on võimalik kasutada DiSC® käitumistüübi teste. Test tuleks teha igal koolitusel osalejal.
Mis on DiSC®?
DiSC® on arenguinstrument, mis keskendub käitumisstiilide profiilide mõistmisele ning sellest tulenevalt oma oskuste arendamisele.
Everything DiSC® profiilidel on väga laiad rakendusvõimalused ja nende kasutamine loob veelgi personaalsema arengukogemuse. DiSC® on teaduslikult enim uuritud, valideeritud ja kohandatud kohalikule kultuurile vastavaks.
DiSC®i saab kasutada, et arendada ja parandada näiteks:
Sihtgrupp: ettevõttesisesed mentorid, kelle roll on kaastöötaja arengut toetada, ja mentorprogrammi eestvedajad
Õpingute alustamise tingimused: Koolitusel osalemise eelduseks on B2 (iseseisev keelekasutaja) tasemel eesti keele oskus.
Õppetöö maht: 1-2 päeva (8-16 akadeemilist tundi; koolituse pikkus sõltub ettevõtte konkreetsest vajadusest ja käsitletavate teemade hulgast)
Õppe ehk koolituse sisu:
Õppemeetodid: kaasavad miniloengud, rollimängud, grupi arutelu, paaris- ja grupitööd, juhtumite analüüs, enese- ja grupireflektsioon
Õppekeskkonna kirjeldus: Õppetöö toimub rühmatöö jaoks kohandatud õppekeskkonnas, kus on olemas esitlustehnika ja pabertahvel. Erivajadusega inimestele tuleme vastu oma pädevuse ja võimekuse piires. Koolitust on võimalik läbi viia ka veebikeskkonnas. Selleks kasutatakse Zoom.us keskkonda. Koolitaja saadab koolitusel osalejatele veebiruumi sisenemiseks vajaliku lingi.
Osalejate arv: Osalejate arv ühes grupis on maksimaalselt 16 inimest.
Õppematerjalid:
Lõpetamise tingimused:
Hindamismeetodid:
Hindamiskriteeriumid:
Väljastatavad dokumendid:
Koolituse läbiviimiseks vajalik kvalifikatsioon:
Koolituse õppekava koostatakse lähtuvalt tellija täpsemast vajadusest.
Tutvu ka õppekorralduse alustega.
Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!