Kuidas parandada enda juhtimisoskuseid?

Igaüks võib istuda kontorilaua taga ja delegeerida alluvatele ülesandeid, kuid tõhus juhtimisoskus on midagi palju enamat. Efektiivsed ja usaldusväärsed ülemused ei mängi ainult rolli töötajate juhtimises, vaid ka üleüldises ettevõtte edus. Selleks, et mõista, milline on üks usaldusväärne juht tuleviku talentidele tuleb oma juhtimisoskusi pidevalt arendada. Siin on sulle mõned viisid juhtimisoskuste parandamiseks.

 

Tunne oma tugevaid külgi

Oluline on eristada tugevad omadused nõrkadest. Kui hakkad mõistma, milles oled tööalaselt parim, saad seda eelisena kasutada. Näiteks, kui tead, et oled väga osav läbirääkija, saad keskenduda ülesannetele, kus antud oskust kõige rohkem vaja läheb. Samal ajal saad leida oma meeskonnast kellegi, kes on milleski hea, milles ise tunned, et jääd vajaka.

Ole visionäär

Võib öelda, et juhina on justkui kohustuslik omada visiooni ettevõtte tulevikust. Kui soovid oma tööalaseid oskusi parandada, on oluline alati vaadata nii lühi- kui ka pikaajalisi ettevõtte eesmärke. Selge visioon ei motiveeri mitte ainult sind, vaid ka sinu töötajaid. Püstitatud eesmärgi seadmine aitab keskenduda käsil olevatele asjadele ja annab jõudu oma visiooni elluviimisel.

Harjuta kuulamist

Kaalu oma kuulamisoskuse edendamist. Me kõik võiksime selles paremad olla. See eeldab, et oled kolleegide ja töötajate öeldu suhtes tähelepanelikum. Keskendu igale sõnale, kuula muresid ja vasta sobiva kehakeelega – ära seisa/istu kinnises poosis, ära vaata mujale, ära ole liiga tõsine. See mitte ainult ei näita, et oled siin ja praegu, vaid ka seda, et hoolid.

Keskendu

Enamus juhid on väga hõivatud. Meil kõigil on liiga palju teha ja liiga vähe aega. Tihti tulevad meie “taldrikule” ülesanded, mida peame kohe siin ja praegu ära tegema. Tõhususe suurendamiseks harjuta keskendumist. See aitab sul asju tõhusamalt teha ja aitab kaasa sinu ettevõtte üldisele edule. Kuula muusikat, kus pole laulusõnu, erista produktiivsust efeketiivsusest ja kirjuta ülesanded üles paberile, alustades nende lahendamist raskeimast.

Küsi tagasisidet

Üks suurepärane viis oma juhtimisoskuste parandamiseks on saada oma töötajatelt tagasisidet. Uuri, kuidas saaksid olla nende jaoks parem juht või mida saad nende silmis teisiti teha. See mitte ainult ei näita, et hoolid sellest, mida nad arvavad, vaid annab sulle hea ülevaate sellest, kuidas sind mõistetakse ja milliseid toiminguid peaksid tegema, et saada veel paremaks juhiks.

Aita teisi

Lõpuks aitab abistamine parandada ka sinu juhtimisoskusi. Nii saad näha nende ebaõnnestumisi ja õnnestumisi ning luua suhteid ja usaldust. Olemas olemine, kui seda vajatakse enim, on suurepärane viis oma suhtlemisoskuste ja üldiste juhtimisoskuste parandamiseks.

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg