Smartful Growth tähistab sel kuul oma teist sünnipäeva!

Kas sa teadsid, et Smartful Growth tähistab sel kuul oma teist sünnipäeva! Selle toreda sündumuse auks otsustasime Smartfuli asutaja Helen Pärliga väikese tagasivaatevestluse teha. Haara tassike teed või klaasike kihisevat ning asu aga lugema.

Alustame lihtsa küsimusega. Kuidas kõik alguse sai?

Kõik sai alguse ideest, mis oli mind selleks ajaks juba paar aastat kummitanud. Olen ambitsioonikas inimene ja tundsin, et on aeg kasutada oma energiat millegi jaoks, mis on päris minu oma. Teadsin, et see juhtub kunagi niikuinii, seega otsustasin 2020. aasta alguses ohjad haarata ja mõtte teoks teha. Toona elasime veel pandeemiaeelses maailmas.

Kui ma oleksin teadnud, mis hakkab juhtuma juba kuu pärast Smartfuli käivitamist, oleksin ilmselt tegutsemise kuhugi tulevikku edasi lükanud. Täna aga ei saa ma olla õnnelikum, et mul selgeltnägijavõimeid pole ja seda kõike ette näha ei kartnud. Tagasi vaadates tunnen, et ajastus oli väga õige. Agentuuri ehitamine seesugusel keerulisel ajal, mil paljud ettevõtted olid raskustes, on suur saavutus.

Kas mäletad oma esimest tööotsa? Millised olid peamised väljakutsed, millega sa silmitsi seisid ja kuidas neist üle said?

Esimese projektiga alustasin tegelikult juba enne Smartfuli käivitamist. Aitasin idufirmat värbamisprotsessiga, mis täna oma eduga uudiseid vallutab. Mul oli ka 2020. aasta märtsiks mitu koolitust plaanis, kuid kuna maailm pöörati pea peale, siis enamik neist lükkus edasi.
Tagantjärele mõeldes ütleksin, et oli kaks suurt väljakutset. Esiteks, kuidas saada oma ettevõtet keset pandeemiat tööle. Pidin Smartfuli fookuse ümber mõtlema, et olukorrast, mille üle polnud mul kontrolli, maksimumi võtta. Esialgne idee oli keskenduda ka koolitustele ja arendusteenustele, kuid see mõte jäi pikemaks ajaks ootele. Nii saidki esialgse tähelepanu endale värbamisprojektid ja muud personaliteenused. Täna proovime taaselustada koolitusi.

Teiseks väljakutseks oli esimeste projektide saamine. Kuigi olin oma esimese projektiga alustanud juba enne agentuuri käivitamist, siis sellest hoolimata küsiti palju varasemate projektide kohta, st varasemat kogemust. Nende väljakutsetega kohe alguses silmitsi seista on normaalne, kuid oluline on iseendale kindlaks jääda. Näiteks ei võtnud ma vastu kõige esimest projekti, mida meil agentuurina pakuti – meie ja nende eetika ja väärtused lihtsalt ei klappinud.

Millist nõu annaksid inimesele, kes plaanib ettevõtlusega alustada?

Plaan ja stabiilsus on küll oluline, aga valmis peab olema ka muutusteks. Maailm on pidevas liikumises. Soovitan suhelda kellegagi, kellelt saad nõu küsida ning ideid arutada – koostöös on väga palju jõudu. Isegi, kui tegutsed üksinda, leia endale võrgustik või vähemalt üks inimene, kellega saad vajadusel nn palli põrgatada.

Millised on smartfuli tulevikuplaanid ja eesmärgid?

Meie eesmärk on kasvada, sest ainult nii saame oma kliente nende värbamise ja personalivajaduste osas aidata. Kui rääkida lühiajalistest plaanidest, siis oleme nüüd võtnud eesmärgiks saada uus hoog sisse koolitus- ja arendusprogrammidele, et meie kliendid saaksid oma oskuste täiendamise vajadustega sammu pidada. Pikas perspektiivis liigub Smartful rahvusvahelisemaks. Aga jätan üksikasjad praegu enda teada. Hoidke meie tegemistel silma peal ja näete!

Mida soovid smartfulile sünnipäevaks?

Soovin Smartfulile kiiret kasvu, mis põhineb meie väärtuste järgimisel, et saaksime oma meeskonda kaasata rohkem hämmastavaid inimesi. Meie inimesed on alati esikohal – ainult nii saame pakkuda oma klientidele parimat!

 

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg