Kuidas anda töötajatele rohkem iseseisvust? 5 sammu mikrohalduse muutmiseks

Mikrohalduse tagajärjel langeb töötajate tootlikkus ja motivatsioon ning usk ettevõttesse kaob. Smartfuli koolitaja Kristjan Kaskman tõi mikrohalduse-teemalises webinaris välja 5 sammu, kuidas vähendada mikrohaldust ja juhina töötajatele rohkem iseseisvust anda.

Delegeeri.

Juht ei palgata töö tegemiseks, vaid selle korraldamiseks. Vaata üle, milliseid ülesandeid sobiksid ka sinu töötajate töölauale, et tiimiliikmed saaksid olla iseseisvamad. Selle asemel, et pidevalt töötajate tegemisi kontrollida, proovi regulaarseid üks ühele vestlusi – nii saad ülevaate hetkeolukorrast ja vajadusel töötajaid toetada.

Tee kindlaks tiimiliikmete ootused.

Mida meeskond juhilt ootab? Mida liikmed üksteiselt ootavad? Kui on teada, mida tiimiliikmed juhilt ootavad, on lihtsam suhelda ja tööd korraldada. Oluline on mõista ja edasi anda ka oma ootused töötajatele, et ei tekiks arusaamatusi.

Loobu perfektsionismist.

Tuleb mõista, et alati ei ole võimalik saavutada perfektset tulemust. Eksimused kuuluvad iga protsessi juurde. Seadke realistlikke eesmärke ning haarake kinni võimalusest oma vigadest õppida.

Küsi tagasisidet.

Meeskonnalt tagasiside küsimine ei ole selleks, et sinu juhtimist kritiseerida. Tagasiside kogumine on oluline tiimi ja selle liikmete pidevaks arenguks. 

Palka õiged inimesed.

Lihtne öelda, raske teha. Tiimijuht võib olla oma ala spetsialist, kuid see ei tee temast head juhti. Kui sinu alluvuses on juhte, kes on totaalsed mikromanageerijad ning ei soovi enda juhtimisviisi muuta, siis tuleks mõelda, kas organisatsioonis on mõni roll, mis sobiks mikrohaldurile praegusest paremini. 

Pole olemas üdini head või halba juhtimisstiili. Küll aga on oluline valida olukorrale vastavalt õige juhtimisstiil. Mikromanageeriva juhina kontrollid pidevalt töötaja tegemisi ja nõuad ettekandmist. Niiviisi näitad üles usalduse puudumist oma meeskonnaliikmetesse. See piirab töötaja loovust ja initsiatiivi, mille tulemusena pole meeskonnas kohta uutele lahendustele ja innovatsioonile. Mõtteviisi muutmise, delegeerimise ja üksteise ootuste kindlakstegemise abil saad murda mikromanageerivaid käitumismustreid oma tiimis ning oled liikumas efektiivsema ja õnnelikuma meeskonna suunas.

 

Loe rohkem meie koolituste kohta siit!

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg