5 tõestatud viisi töötajate motivatsiooni hoidmiseks

Suurepärase meeskonna palkamine on vaid pool väljakutsest pideva organisatsioonilise edu saavutamisel. Teine pool väljakutsest on hoida töötajaid motiveerituna.

Siin on mõned tegevused, mida saad oma eesmärgi saavutamiseks teha, säilitades meeskonna motivatsiooni.

 

Jaga positiivset tagasisidet

Töötajate tunnustamine toob kaasa töötajate rahulolu, tõstab töötajate moraali ja motiveerib neid järgmisel korral veelgi paremini tegutsema. Tunnustage oma töötajaid ja nemad omakorda hakkavad näitama üles ettevõtte osas austust, usaldust ja lojaalsust.

Muuda töökeskkond meeldivaks kohaks

Pime ja kitsas ruum koos keskpärase mööbliga ei ole tõesti tervitatav töökoht. Keskendu esteetikale. Uuenda oma töökohta regulaarselt, et see oleks töötajate jaoks mõnus ja huvitav.. Veelgi parem – kaasa töötajaid sisekujundamise protsessi. See on suurepärane
võimalus läbi mille saad luua töökoha, kuhu nad tulevad hea meelega ka siis, kui on kaugtöövõimalus!

Keskendu paindlikkusele

Uuringu kohaselt eelistab 96% töötajatest töövõimalusi, mis tulevad kaasa ajalise ja geograafilise paindlikkusega. Paindlik tööaeg ja kaugtöövõimalus on kindlasti aspektid, mida töötajad otsivad. Kuid see ei pruugi kehtida kõigi teie töötajate puhul – küsi ja uuri, mida paindlikkus nende jaoks tähendab.

Toidupõhine eelis

Miks? Uuringute kohaselt on toidupõhised boonused töötajate loendis teisel kohal, mida töökohal hea meelega näha soovitakse. Pärast seda, kui idufirmad on kontoris tasuta söökide ja jookidega hulluks läinud, pöörduvad paljud ettevõtted sellest trendist tagasi, öeldes, et tasuta toidu ainus põhjus on inimesi kauem kontoris hoida. Me ei usu, et see on kogu tõde – oleneb ideest. See on viis näidata, et hoolite oma töötajate tervisest. Seetõttu kaaluge tervislikumaid suupisteid.

Ole lugupidav, aus ja toetav

See võib tunduda iseenesestmõistetav, kuid halb juhtimine on üks peamisi põhjuseid, miks töötajad lahkuvad. Aluseks kujunevad austus, ausus, toetus ja selge kommunikatsioon. Kui sa oled lihtsalt hea inimene, on sinu töötajad sulle ka lojaalsemad.
Kui oled juhiametis uustulnuk, siis soovitame sulle kaaluda juhtimiskoolitusi. Alustuseks tutvu meie koolitusprogrammidega siit!

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg