Coaching: Kellele? Miks? Kuidas?

Kui tihti kuuled inglise keelset väljendit “coaching” ja mõtled, et mis asi see ometi on? “Coach” on justkui treener, kes õpetab korvpalli mängima või aitab saada näitlemises paremaks. Tegelikult on “coach” tiitel, mida kasutatakse paljudes ametites aga siin tuleb olla ettevaatlik, et antud coach oleks omandanud piisavad treeningud, et seda tiitlit kanda ja coachimist praktiseerida.

Meie Smartfulis aitame sul leida sinus pesitseva tõelise potentsiaali – seda läbi coachimise. Aga esmalt selgitame kellele, miks ja kuidas coachimine mõeldud on.

Kes?

Personaalne ja toetav keskkond tagab uut moodi mõtlemise ja tegutsemise, mis omakorda võib sind viia paremate tulemuste ja sooritusteni nii tööl kui ka eraelus.

Coach on keegi, kes toetab sinu personaalset ja ametialast kasvu, esitades õigeid küsimus ja kasutades kavalaid meetoteid. Sina pead ainult olema valmis selleks, et muutust vastu võtta. Vaid nii saad jõuda spetsiifiliste tegude ja mõttelaadideni. Ly Kivikas, kes on meie sertifiseeritud treener ja koolitaja, usub, et kõigil on olemas vahendid probleemide lahendamiseks – me lihtsalt peame need üles leidma. Ly saab siin olla sinu teejuht.

Miks?

Coachimine viiakse läbi vastavalt kliendi soovidele. Sina pead otsustama, mis vajab muutust ja arengut. Läbi nende punktide jõuame kindlasti paremate tulemusteni.

Kuidas?

Osav ja vilunud coach suudab kliendis välja tuua unikaalsed tugevused, oskused ja teadmised.

Coaching loob avatud suhtluse ja ausa tagasiside andmise –86%töötajatest ja juhtidest on öelnud, et suhtlemisbarjäärid on olnud peamiseks ettevõtte ebaõnnestumise põhjuseks.
Coaching annab juhtidele ja töötajatele juurde sisemist motivatsiooni, et edasi liikuda, avastada ja proovida uusi asju – Gallupi uuringu põhjal ei näe 86% töötajatest oma tööandjat inspireerivana. Coaching aitab seda muuta.
Tänu coaching’ule töötad sa tulemuslikumalt ja produktiivsemalt. Tuginedes uuringule, leidis 63% ettevõtetest, kes pakkusid oma töötajatele coaching’ut, et nad teenisid selle tõttu paremat tulu ning nende sissetulek kasvas võrreldes nende konkurentidega rohkem.

Mida see coach siis teeb?

Fokusseerib kogu oma töö sellele, et kliendi eesmärgid saaksid täidetud ja katsumused lahendatud. Küsib õigeid küsimusi, et genereerida uut moodi mõtlemist ja õppimikst. Julgustab klienti tegutsema ja toetama muutust.

Mis nüüd edasi saab?

Coachimist saab viia läbi näost näkku, telefoniteel, kirjutades virtuaalruumis või kasutades erinevaid digitaalseid meetoteid.
Kui sa tunned puudust millestki oma ametialases arengus või personaalses elus ja sa soovid areneda, õppida ning jõuda uutesse kõrgustesse, siis võta meiega ühendust! Kindlasti leiame meelepärase lahenduse.

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg