Kuidas suvel efektiivselt värvata?

Suveperioodil värbamine võib osutuda keerulisemaks kui muul ajal ja pidevad puhkused võivad värbamisprotsessi venitada. Selles artiklis toome välja, kuidas suvine värbamine teistest hooaegadest erineda võib ja anname nõuandeid, kuidas suvel tõhusamalt värvata.

Miks on suvine värbamine eriline?

  • Puhkusehooaeg: Suveperioodi puhkused võivad tekitada seisakuid värbamisprotsessis. Nii kandidaatide kui ka värbavate juhtide vastused võivad viibida ning intervjuude ja otsuste tegemise koordineerimine võib olla keerulisem.
  • Koolide lõpetajad: Hiljutised lõpetajad sisenevad tööturule hiliskevadel ja varasuvel, olles valmis oma karjääri alustama. Konkurents algtaseme positsioonidel võib kasvada.
  • Hooajalised töökohad: Osades valdkondades nagu näiteks majutus ja toitlustus on näha hooajaliste töökohtade tõttu suvel rohkem liikumisi. Suvehooaja ametikohti on tihti vaja võrdlemisi kiiresti täita.
  • Strateegilised värbamised: Mõne ettevõtte jaoks on suvi aeg, mil strateegiliselt planeeritakse kolmanda ja neljanda kvartali tegevusi. Keskendutakse kriitilistele värbamistele, mis mõjutavad ettevõtte tegevust aasta teises pooles.

Nõuanded suveperioodiks

Kuigi neid punkte tasub meeles hoida kogu aasta vältel, võivad need olla suveperioodil kasulikuks meeldetuletuseks.

  • Arvesta puhkustega: Värbamisprotsessi etappide planeerimisel mõtle varakult võimalikele puhkustele ning koordineeri protsess vajalike osapooltega.
  • Sea selged tähtajad: Määra selged tähtajad värbamisprotsessi igale etapile. Peegelda neid tähtaegu kandidaatidele, et nende ootusi manageerida ja hoida neid kaasatuna.
  • Värba sotsiaalmeediast: Platvormid nagu LinkedIn, Facebook ja Instagram võivad olla tõhusad passiivsete kandidaatide kaasamiseks ja töökuulutuste leviku suurendamiseks. Jaga kuulutusi näiteks erinevates tööotsimise gruppides.
  • Mõtle hiljutistele lõpetajatele: Kuidas saaksid värsketele lõpetajatele silma hakata? Näiteks too välja koolitus-, mentorlus- ja karjäärivõimalused, mida ettevõte pakub või võta osa mõnest karjäärimessist.
  • Hoia suhtlust: Hoia kandidaatidega pidevat ühendust kogu värbamisprotsessi vältel. See aitab hoida neid kaasatuna ja informeerituna.
  • Vajadusel mõtle ringi: Võib juhtuda, et esialgne plaan suvel ei tööta. Ole valmis oma strateegiat kohandama ja kastist välja mõtlema.

Suvise värbamisega käivad kaasas erinevad väljakutsed. On oluline olla turu muutustest teadlik ja oma strateegiaid vastavalt kohandada. Kasuks võib tulla näiteks passiivsete kandidaatide kaasamisest, hiljutiste lõpetajatega arvestamisest ja õigeaegselt ette planeerimisest. Kui aga tunned, et vajad suveperioodil lisajõudu, saame sind aidata värbamisprotsessi erinevates etappides.

Loe meie värbamisteenustest lähemalt

Veel põnevat lugemist

Vaata kõiki

Broneeri aeg konsultatsiooniks!

Leiame sinu vajadustele sobiva lahenduse – küsi julgelt pakkumist!

Broneeri aeg